Darczyńcy UNICEF Polska mogą zdalnie aktywować polecenie zapłaty przez mojeID

Data: 2023.04.12

 

UNICEF Polska wdrożył usługę mojeID, dostarczaną przez KIR. Umożliwi ona Darczyńcom Stowarzyszenia elektroniczną zgodę na zlecenie polecenia zapłaty, czyli cykliczne przekazywanie określonej kwoty na rzecz UNICEF.

Darczyńcy UNICEF Polska będą mogli skorzystać z usługi mojeID, by wyrazić elektroniczną zgodę na polecenie zapłaty dla przekazywanej darowizny. Dzięki temu mogą aktywować wygodną formę cyklicznego przekazywania środków na rzecz Organizacji. Obsługa procesu jest zgodna z obowiązującym Porozumieniem międzybankowym w sprawie stosowania Polecenia Zapłaty.

– Program UNICEF365 polega na przekazywaniu stałych, miesięcznych darowizn przez naszych Darczyńców. Jest kluczowy dla niesienia pomocy dzieciom na całym świecie. Dzięki stałemu wsparciu możemy planować i wdrażać długoterminowe programy pomocowe oraz elastycznie reagować na potrzeby dzieci i ich rodzin – mówi Sylwia Nowik-Spiczonek, Dyrektor Fundraisingu UNICEF Polska. – Dzięki wdrożeniu usługi mojeID możemy zwiększać wydajność naszych działań. Usługa umożliwia obniżenie kosztów transakcji, a tym samym maksymalizację pomocy, która trafia do dzieci. Nasi nowi Darczyńcy poprzez jeden klik, w bezpieczny sposób, stają się częścią społeczności ludzi niosących pomoc. Ta przewidywalność, elastyczność i skuteczność pozwalają nam zmieniać życie dzieci, odpowiadać na wyzwania i zapobiegać cierpieniu.

Cyfrowe rozwiązania na rzecz dobroczynności

mojeID to rozwiązanie dostarczane przez KIR, które znalazło już zastosowanie m.in. w ochronie zdrowia, energetyce, telekomunikacji, finansach czy ubezpieczeniach. Usługa umożliwia również potwierdzanie tożsamości i logowanie do usług administracji publicznej: w e-urzędach, na państwowych portalach i w systemach administracji publicznej, takich jak pacjent.gov.pl, biznes.gov.pl czy ePUAP. Za pomocą usługi mojeID można również założyć Profil Zaufany i potwierdzać swoją tożsamość w ramach korzystania z Profilu Zaufanego.

– Nasze cyfrowe rozwiązania znajdują zastosowanie właściwie we wszystkich obszarach życia publicznego. Stosowane są na co dzień nie tylko w biznesie czy instytucjach państwowych, ale coraz częściej w organizacjach pozarządowych i charytatywnych – podkreśla Piotr Wichowski, Dyrektor Linii biznesowej usługi identyfikacji w KIR. – Wdrożenie mojeID przez UNICEF Polska ułatwi Darczyńcom wsparcie najbardziej potrzebujących. To pokazuje, że w obecnych czasach technologia ma szansę aktywnie wspierać działalność dobroczynną i może wspomóc ważne inicjatywy społeczne.

mojeID funkcjonuje na polskim rynku od 2019 roku. Lista uczestników usługi jest dostępna na stronie www.mojeid.pl. W 2021 r. Usługa została wyróżniona Godłem „Teraz Polska” oraz nagrodą Digital Excellence Awards w kategorii Digital Strategic Perspective.

 lista aktualności