KIR i Authologic nawiązują współpracę partnerską w ramach mojeID

Data: 2022.04.13

 

Dzięki podpisaniu umowy o współpracy z KIR, Authologic umożliwi swoim partnerom biznesowym dostęp do usługi mojeID – najbardziej powszechnie wykorzystywanego narzędzia zdalnego uwierzytelnienia w Polsce. Dostarczane przez KIR rozwiązanie to uniwersalny mechanizm potwierdzania tożsamości online, który zapewnia łatwy i bezpieczny dostęp do usług w sektorze publicznym i komercyjnym.

Authologic jest polskim fintechem, który jest operatorem platformy koordynującej i agregującej metody weryfikacji tożsamości online. Authologic operuje w około 200 krajach i agreguje metody weryfikujące tożsamość na bazie narzędzi biometrycznych, cyfrowych dokumentów tożsamości jak i danych bankowych.

Do portfolio usług dla naszych kontrahentów biznesowych, oferowanych przez Authologic, dołączamy teraz możliwość wdrożenia potwierdzenia tożsamości poprzez mojeID. Rozszerzając naszą ofertę w zakresie uwierzytelnienia o mojeID, odpowiadamy na potrzeby generowane przez klientów w obszarze szybkich, w pełni cyfrowych metod weryfikacji tożsamości – mówi Krzysztof Klimczak, Prezes Zarządu Authologic.

mojeID umożliwia całkowicie zdalne potwierdzanie tożsamości osób fizycznych za pomocą bankowości elektronicznej. Usługa jest dziś dostępna dla ponad 18 mln klientów banków – czyli ok. 85% wszystkich aktywnych użytkowników bankowości elektronicznej. Rozwiązanie KIR jest wygodne i proste w użyciu, a jednocześnie zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony danych, zgodnie z obowiązującymi regulacjami w zakresie identyfikacji elektronicznej.

KIR w swojej działalności stawia na konsekwentne upowszechnianie usług wspierających rozwój cyfrowej gospodarki. Dlatego podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu dostępu do mojeID dla usługodawców komercyjnych, poprzez współpracę z partnerami. Authologic jest pierwszym partnerem KIR w tym modelu. Wierzymy, że nasza współpraca pozwoli na szybkie włączenie w ekosystem mojeID usługodawców komercyjnych, już teraz korzystających z usług naszego partnera – mówi Wojciech Pantkowski, Wiceprezes Zarządu KIR.

mojeID zostało wprowadzone na rynek w 2019 r. przez KIR - firmę która już od 30 lat buduje cyfrowe usługi dla sektora publicznego i prywatnego. Od tego czasu stale i systematycznie rośnie liczba podmiotów – dostawców usług z różnych branż, udostępniających swoim klientom to nowoczesne rozwiązanie. Za pomocą mojeID tożsamość swoich klientów potwierdzają komercyjni dostawcy usług reprezentujący różne branże, m.in.: ochronę zdrowia, ubezpieczenia, telekomunikację, energetykę, finanse, kulturę, gry losowe.

Z mojeID mogą już korzystać klienci 9 banków komercyjnych oraz ponad 500 banków spółdzielczych – PKO Bank Polski (i Inteligo), Bank Pekao, ING Bank Śląski, mBank, Santander Bank Polska, BNP Paribas Bank Polska, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, BOŚ Bank, Bank Spółdzielczy w Brodnicy i banki spółdzielcze i współpracujące z Bankiem BPS i SGB-Bankiem.

W 2021 r. usługa mojeID została wyróżniona Godłem „Teraz Polska” oraz nagrodą w konkursie Digital Exellence Awards w kategorii Digital Strategic Perspective.

 lista aktualności