mojeID i mSzafir debiutują na rynku nieruchomości

Data: 2023.02.08


 

Cyfrowa transformacja jest niezbędnym elementem rozwoju rynku nieruchomości. Deloitte w raporcie Digitalization is here to stay. How to achieve an effective digital transformation in real estate wskazuje, że digitalizacja umów i dokumentów jest jednym z kluczowych obszarów rozwoju technologicznego w tym sektorze gospodarki. Rozwiązania cyfrowe pomagają firmom zdobyć przewagę konkurencyjną i są usprawnieniem wysoce pożądanym przez klientów oraz kontrahentów.

Firma MAXON Nieruchomości umożliwiła klientom bezpieczne i wygodne uwierzytelnienie oraz przekazywanie niezbędnych danych w trybie zdalnym. Za pomocą mojeID klienci potwierdzą swoją tożsamość online w celu zawarcia umowy pośrednictwa. Dzięki mSzafir będą także mogli w prosty i szybki sposób ją podpisać. Jego zintegrowana wersja pozwala przejść przez cały proces bezpośrednio na portalu MAXON Nieruchomości. Klienci nie będą więc musieli korzystać z dodatkowej aplikacji. Co więcej, korzystanie z e-podpisu nie wiąże się z dodatkową opłatą po ich stronie.

Wykorzystanie zdalnych usług nie tylko skróci czas zawierania umów oraz załatwiania formalności, ale też pozwoli na dokonanie tego w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Dzięki temu zniknie konieczność fizycznych spotkań i poszukiwania terminów odpowiadających obu stronom, co do tej pory często powodowało wydłużenie procesu wynajmu bądź kupna np. mieszkania.

– Branża nieruchomości dostosowuje się do szybko ewoluującego rynku usług cyfrowych oraz do ważnych zmian w otoczeniu biznesowym i regulacyjnym. By chronić bezpieczeństwo naszych klientów i zapewniać im najwyższy standard cyfrowej obsługi, zdecydowaliśmy się na współpracę z KIR. Usługi mojeID i mSzafir wspierają proces zawierania umów w sposób w pełni cyfrowy. Ta opcja może być szczególnie przydatna przedsiębiorcom, którzy szukają lokali handlowych lub magazynów, ale nie są z Warszawy. Dzięki temu nie będą musieli tracić czasu na dojazd tylko po to, aby podpisać umowę – komentuje Janusz Iracki, Prezes Zarządu MAXON Nieruchomości.

– mojeID oraz mSzafir to nowoczesne rozwiązania wspierające rozwój usług cyfrowych, które zapewniają użytkownikowi wygodę i łatwość użycia, a jednocześnie gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Są też dla siebie uzupełnieniem – mojeID umożliwi potwierdzenie tożsamości, a następnie dokument, czy umowa mogą zostać podpisane przy użyciu mobilnego podpisu kwalifikowanego mSzafir. Wdrożenie obu usług jednocześnie pozwala przejść przez cały proces w kilka chwil, w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie. Te cechy sprawiają, że mojeID i mSzafir z pewnością sprawdzą się na rynku nieruchomości i pomogą upowszechnić wykorzystywanie cyfrowych rozwiązań także w tym obszarze – mówi Wojciech Pantkowski, wiceprezes Zarządu KIR.

Obecna na rynku od 2019 r. usługa mojeID umożliwia zdalną weryfikację tożsamości z wykorzystaniem bankowości elektronicznej. Zapewnia dostęp do usług świadczonych przez wiele firm komercyjnych z różnych sektorów gospodarki, m.in. takich jak ubezpieczenia, telekomunikacja, usługi finansowe, ochrona zdrowia, energetyka, gry losowe, a od teraz także rynek nieruchomości. Rozwiązanie mojeID jest już dostępne dla ponad 21 mln klientów bankowości elektronicznej.

mSzafir w wersji integracyjnej pozwala natomiast na elektroniczne podpisywanie dokumentów, również bezpośrednio w portalu danej firmy. Użytkownicy mogą podpisać dokument na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu. Tak podpisane umowy nigdy nie opuszczają portalu usługodawcy. mSzafir w tzw. wersji integracyjnej może ponadto zostać dostosowany wizualnie do strony usługodawcy.

Wprowadzenie obydwu usług: mojeID i mSzafir, wspiera elektroniczny obieg dokumentów i procesy formalne, realizowane przez odbiorców rozwiązań KIR.

 lista aktualności