Usługa mojeID już dostępna dla pacjentów Centrum Medycznego Damiana Holding

Data: 2020.11.04

Pacjenci Centrum Medycznego Damiana Holding mogą korzystać z usługi mojeID, prowadzonej przez KIR, która umożliwia zdalną weryfikację tożsamości i zapewnia dostęp do portalu pacjenta bez konieczności osobistej wizyty w placówce.    

mojeID umożliwia w sposób zdalny, przez Internet, potwierdzenie tożsamości, dzięki czemu jej użytkownicy uzyskują dostęp do usług świadczonych online przez dostawców komercyjnych, jak i  administrację publiczną. Usługa pozwala pacjentowi uwierzytelnić się w portalu Centrum Medycznego Damiana Holding, potwierdzając jego tożsamość. Weryfikacja tożsamości odbywa się w oparciu o dane, które zostały wcześniej zweryfikowane przez zaufany podmiot - dostawcę tożsamości (obecnie taką rolę pełnią banki). Korzystanie z tej metody uwierzytelnienia, opartej o bankowość internetową, umożliwia całkowicie zdalną realizację formalności, które dotychczas wymagały osobistego potwierdzenia danych klienta w placówce Centrum Medycznego.

– W aktualnej rzeczywistości zdalne udzielanie porad medycznych staje się standardem. Dzięki telemedycynie pacjenci mają możliwość skorzystania z porad lekarskich w bezpieczny sposób (czat, telefon, wideorozmowa). Jako druga firma na rynku medycznym zdecydowaliśmy się wdrożyć rozwiązanie usługi mojeID, które pozwoli pacjentom z całej Polski na bezpieczny dostęp do telemedycyny – mówi Urszula Przybył, Dyrektor Działu Obsługi Klienta, Centrum Medyczne Damiana Holding Sp. z o.o.

Pandemia pokazała, jak ważna dla użytkowników jest cyfrowa tożsamość i możliwość zdalnego uwierzytelnienia. Zarówno dostawcy usług, jak i dostawcy tożsamości nadali priorytety projektom służącym rozwijaniu usług online. Szczególnym przykładem jest sektor medyczny, gdzie niezbędny jest najwyższy poziom ochrony danych.  

– Znaczenie usług świadczonych zdalnie, także w obszarze usług medycznych, systematycznie rośnie. Ostatni okres potwierdził, jak ważnym elementem usług świadczonych online jest możliwość wiarygodnego uwierzytelnienia użytkownika. Usługi medyczne to przede wszystkim informacja o najbardziej wrażliwych danych o pacjencie. Dlatego kwestią krytyczną jest bezpieczeństwo i ochrona dostępu do naszej tożsamości. Usługa mojeID zapewnia zarówno najwyższy poziom bezpieczeństwa, jak i wygodę dla klienta. Cieszymy się, że klienci Centrum Medycznego Damiana dołączają do coraz szerszej grupy użytkowników mojeID – mówi Wojciech Pantkowski, wiceprezes Zarządu KIR.

Pacjenci sieci Centrum Medycznego Damiana Holding mogą korzystać z mojeID, aby potwierdzać swoją tożsamość online, a tym samym otrzymać dostęp do portalu pacjenta. 

 

****

KIR został powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce. Jest kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju obrotu bezgotówkowego.

Wykorzystując unikalne w skali polskiego rynku kompetencje i doświadczenie, KIR rozwija i dostarcza rozwiązania systemowe dopasowane do potrzeb sektora bankowego oraz aktywnie uczestniczy w cyfryzacji usług publicznych i procesów gospodarczych. 
 

Kontakt dla mediów:

Anna Olszewska

Rzecznik prasowy

tel.: 22 545 53 60, +48 691 890 584

e-mail: 

 

****

Centrum Medyczne Damiana (CMD) istnieje od 1994 r. Zapewnia pacjentom szeroki zakres opieki medycznej w ośmiu przychodniach w Warszawie oraz w Szpitalu. Pracują w nich lekarze wszystkich specjalności, z wieloletnią praktyką kliniczną zdobytą w wiodących placówkach polskich i zagranicznych.

Centrum Medyczne Damiana oferuje kompleksowy zakres konsultacji lekarzy, badań diagnostycznych; obrazowych i laboratoryjnych, rehabilitację i profilaktykę zdrowotna. W Szpitalu Damiana wykonywane są operacje w zakresie chirurgii ogólnej, ortopedii, okulistyki, laryngologii i ginekologii.

Zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów gwarantowane są w oparciu o długoletnie doświadczenie lekarzy pracujących w Centrum Medycznym Damiana i najwyższe standardy w procesie leczenia. Wysoka jakość znalazła odzwierciedlenie w zdobytych przez CMD certyfikatach i nagrodach, takich jak: „Akredytacja Centrum Monitorowania Jakości”, Certyfikat ISO, „Szpital bez bólu”, „Bezpieczny Pacjent”, „Godło Quality International 2017” oraz „Miejsce przyjazne przyszłej Mamie”.

W ciągu 25 lat swojego istnienia Centrum Medyczne Damiana ugruntowało swoją silną pozycję na rynku prywatnych usług medycznych. O unikatowości jego usług świadczą: indywidualne, przyjazne podejście do pacjentów, kompleksowa opieka medyczna, wysokie kwalifikacje personelu, a także zwracanie szczególnej uwagi na profilaktykę zdrowia.

Centrum Medyczne Damiana angażuje się także w działania charytatywne i współpracuje z m.in. z takimi organizacjami jak: UNICEF Polska, WOŚP oraz Fundacja Spełniamy Marzenia.

Centrum Medyczne Damiana należy do Grupy Medicover.

 

Kontakt dla mediów:

Izabela Łegowska

Starszy specjalista ds. marketingu

tel: +48 882 093 188

email: 

 lista aktualności